Віктор Лешик: Заходу знадобилося 90 років, щоби визнати Голодомор геноцидом українців

181
Віктор Лешик, журналіст

Конгрес США визнав Голодомор геноцидом українського народу.  Знадобилося майже 90 років, щоб у США та інших країнах Заходу офіційно визнали те, що неофіційно завжди знали.

Понад те. Президент Рузвельт свідомо ігнорував і не давав ходу доповідним своїх міжнародних експертів щодо нищення українців. І саме Рузвельт саме у 1933 році наполіг на встановленні дипломатичних відносин з СССР.

Знав про голодомор і ще один організатор Великої перемоги у 2-ій світовій – сер Уінстон Черчіль.  Під час свого першого візиту до Москви влітку 1942 року британський прем’є-міністр прямо запитав у Сталіна, як той розуміє колективізацію. І коли Сталіну було важче: тоді чи зараз під час війни?

Сталін зізнавався, що колективизація була «страшной борьбой», тяжелее для советского руководства, чем война с Германией».

З мемуарів Черчіля витікає, що Сталін керувався виключно прагматичними, а не політичними цілями: «…Это длилось четыре года, но для того, чтобы избавиться от периодических голодовок, России было абсолютно необходимо пахать землю тракторами… Мы всеми силами старались объяснить это крестьянам, но с ними было бесполезно спорить…».

Якби… Не знає Історія такого слова. І все ж. Якби Рузвельт проявив у 30-х принциповість, якби не розглядав бізнес із СССР, як засіб подолання великої Депресії… Якби в Мюнхені 1938 року лідери Європи не загравали з Гітлером…. Можливо і 2-ї світової не було б…

А висновок один: бізнес із чортом, які б вигоди не обіцяв, всеодно веде в пекло…

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв