Петро Олещук: Росія продовжує власноруч маркувати колаборантів на Донбасі

196
Політолог Петро Олещук

Отже, відреагував і уряд на заяву російської сторони про «роздачу російських паспортів» українським громадянам з території ОРДЛО.

Сьогодні (8 травня, – ред.) прем’єр Гройсман на засіданні Кабміну заявив, що Україна буде звертатися до країн-партнерів із проханням не визнавати паспортів, виданих Росією громадянам України на тимчасово окупованих територіях. Також він назвав такі паспорти фейковими.

Власне, потреба у такому зверненні назріла давно. По-перше, Росія – зазіхає на суверенітет України. По-друге, Росія бере на себе відповідальність за все, що відбувається на території ОРДЛО, і тепер попередні заяви у стилі «іхтамнєт» втрачають залишки смислу. По-третє, Росія, очевидно, виводить себе за рамки «Мінську».

Тому треба порошувати це питання на всіх рівнях. Ну, і самим розробляти систему фіксації «зміни громадянства» для того, аби вести відповідну базу з соціальними та політичними наслідками.

До певної міри, Росія продовжує за нас робити нашу роботу. Зокрема, забезпечуючи більш чітку ідентифікацію колаборантів своїми власними силами.

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв