Віктор Лешик: Вічні закони бюрократії

141
Віктор Лешик, журналіст

У бюрократії є свої вічні закони. Один з них – переможе той, хто нав’яже переговорнику свій порядок денний переговорів. І регламент – коридор, по якому слід шукати рішення.

Уже який рік читаю дописи реформаторів-активістів призову 2014 року. Вони й не помітили, як бюрократія, яка ще з часів Щербицького-Кравчука тихо править бал на Печерську, загнала активістів у свій коридор бачення довколишніх перезрілих проблем. Ви нам про фінську освіту, а ми вам про жалюгідний стан будівель районо, ви нам про страхову медицину, а ми вам про брак лікарів і ліжко-місць….

Бюрократія вкотре перемогла освічених ентузіастів. І тепер вже ентузіасти-лузери залякують команду новообраного президента: а ви знаєте, як сутужно з кадрами – управлінцями, а ви знаєте, що тільки для райадмінстрацій треба сотні тисяч апаратних працівників….Ну, і в такому дусі…

Мені є з чим порівнювати. Коли прибирали від влади Компартію та її органи (а це були десятки тисяч людей), багаточисельні органи народного контролю, ОБХСС лякали, що все управління враз обвалиться. Ніскільки. Частина перекочувала у новостворені держструктури. А частина досить сильних фахівців розкрутила маховик ринкової економіки і, ставши підприємцями, наповнила наші магазини споживчими товарами.

Глава обладміністрації особливої області – Закарпатської – уже пішов у відставку.. Я не знаю, що він там робив (бо контрабанда ще густіше розцвіла, а сеператиські настрої частини угорців нікуди не поділися) але від того є той матюгальник-міліціонер Геннадій Москаль на роботі чи немає його – всій Україні ні холодно, ні жарко. І так повсюдно.

Замість того, щоби думати, де набрати бюрократів для незрозуміло яких функцій, може просто ліквідувати ту стару совєтсько-НКВДешну ситстему тотального контролю за колонізованим населенням? У 2014 році команда президента Порошенка обіцяла якихось скромних державних префектів замість розжирілих держадміністрацій. Не вийшло. Бо надто багато слухали досвідчених довгожителів Печерська.

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв