Віктор Небоженко: Народження президента

323
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

На своїй інавгурації Зеленський, в цілому, добре впорався зі своїм завданням. Природний артистизм і досвід публічних виступів допомогли йому витримати цю важку процедуру з гідністю. Порівнюючи його інавгурацію з інавгурацією Порошенка, добре видно, що Порошенко був більш самовпевнений. Він із самого початку позиціонував себе як політика, який гідний звання президента і самовільно буде розв’язувати всі проблеми країни. Зеленський на інавгурації, на відміну від Порошенка, тримався не скуто, але більш обережно. Якщо Порошенко під час своєї інавгурації просто світився від щастя і задоволення, то на обличчі Зеленського під час урочистої процедури важко було помітити глибоку задоволеність. Здається, що тільки в процесі інавгурації Зеленський став розуміти, яка важка ноша лягає на його плечі. А Порошенко під час інавгурації всім своїм видом показував, що він лише один гідний президентського поста, що він швидко розв’яже всі гострі проблеми країни. Тим глибше було розчарування українських виборців, коли виявилося, що вже через 100 днів Порошенко швидко забув про всі свої обіцянки і став прискореними темпами будувати піраміду елітної корупції зі своїх старих і нових друзів. На тлі війни, після кривавого Майдану, швидкої виборчої кампанії цинічна поведінка Порошенка боляче вдарила по українському виборцеві. І зараз після інавгурації ми повинні пам’ятати про те, як швидко змінився Порошенко буквально за 100 днів свого правління.

Тепер важливо зрозуміти, чи стане Президент України Зеленський на шлях Порошенка або піде іншим шляхом, але яким?

ПЕРШІ ПОЛІТИЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНАВГУРАЦІЇ ПРЕЗІДНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО

1.Президент Зеленський публічно зажадав відставки глави СБУ Грицака і Генпрокурора Луценка. Якщо Грицак здогадувався про свою долю, то для Луценка вимога президента Зеленського виглядала як поганий жарт. Його – «українського друга» Джуліані – друга президента Трампа посміли публічно звільняти прямо перед розкруткою «українського сліду» в новій виборчій кампанії в США! Більш того, намагаючись догодити новій владі Луценко насилу пригадав, хто такий Портнов. Але нічого не допомогло.

Але головне не це. Демонстративне, публічне зняття Генпрокурора та Голови спецслужби говорить про те, що команда Зеленського побоюється політичних провокацій прихильників колишнього президента Порошенка. Якщо ситуація така серйозна, то армія, спецслужби і прокуратура повинні якомога швидше отримати лояльних до нового президента керівників, бо добре видно, що людина, яка похмуро сидить серед інших президентів в залі ВР – Порошенко – ніяк не може залишити Україну в спокої та будує свої плани на якнайшвидше повернення.

2. У своєму першому виступі Президент України Зеленський несподівано для багатьох одночасно відрито «наїхав» і на Кабінет Міністрів Гройсмана, і народних депутатів Верховної Ради. І ті, й інші отримали два місяці на виконання його «домашніх завдань». Це незвично для України. Зазвичай спочатку розпускається або переформатується Верховна Рада, а потім і Кабмін. Президент Зеленський не може не розуміти, що зараз скривджені порохоботи – народні депутати і міністри будуть формувати фронт опору, який не буде здаватися без бою. А очолить війну проти Зеленського все той же Порошенко, який теж не збирається відступати. І як поведуться обидві сили, важко передбачити. Поки народ буде на боці Зеленського. А протилежному, консервативно-корупційному політичному табору (голос і сила порохоботів) поки немає до кого апелювати.

У будь-якому випадку новий Президент України Зеленський виявився набагато злішим, швидшим і активнішим, ніж очікували його противники.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв