Гройсман звинуватив Тимошенко в корупційній співпраці з Кремлем

194
21 червня 2016 року глава КМУ Володимир Гройсман заявив, що всім відоме корупційне підґрунтя підписання договору про ціну на газ між РФ і Україною 2009 року за участі лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

В ефірі 112 Гройсман заявив, що підписаний 2009 року контракт із російським монополістом «Газпром» є економічно невигідним у зв’язку з неринковою ціною на газ у ньому на рівні 450 доларів за тисячу кубометрів. Прем’єр-міністр наголосив, що тоді низка осіб отримала за це кошти.
«2009 року у нас не було ринкової ціни. У нас хтось собі придумав, що може підписати з росіянами контракт з ціною в 450 доларів за тисячу кубометрів. Це означає, що ніякий ринок не визначав ціну, а просто підпис однієї людини визначав її… На момент підписання ціни в 450 доларів, ринковою ціною газу були 320 доларів максимум. І я думаю, що це зробили не безкоштовно. А експерти навіть знають, що це так і було. Тому що з кожної 1 тисячі кубометрів газу, починаючи з 2009 року, той, хто мав відношення до підписання, заробляв з неї дивіденди. Але ці дивіденди були поза межами України», − зауважив високопосадовець.
2009 року главою українського уряду була Юлія Тимошенко, а главою компанії «Нафтогаз України» був Олег Дубина, який під час допиту у так званій «газовій справі Тимошенко» стверджував, що не підписував би контракт із «Газпромом», якби знав, що Кабінет Міністрів не затвердив передані йому лідеркою «Батьківщини» директиви.
Додамо, одним із перших рішень Гройсмана на посаді глави уряду було затвердження підвищення єдиної вартості газу для населення, що викликали суперечки серед експертів. Частина стверджує, що це жорсткий і неприйнятний у цей час крок, проте інші вважають, що чинний очільник Кабміну був вимушений піти ні ухвалення цієї резолюції.

Коментарi

Коментарiв