Восени буде спроба організувати чергову кризу, – експерт

192
Експерт у галузі політології Євген Магда прокоментував численні прогнози щодо дострокових парламентських виборів в Україні і висловив свою точку зору щодо часу їх проведення.

«Протягом найближчих місяців вибори − не надто реалістичні. Сильно спекотно. Ми знаємо, що українська політика живе за певною циклічністю, і вибори, як правило, бувають восени і навесні. Щоб їх провести восени, потрібно розхитати ситуацію настільки сильно, щоб у вересні це питання вже постало руба. Але на даний момент немає для цього передумов», − зазначив у коментарі 24 політолог.
Він наголосив, що саме у вересні чи жовтні в Україні відбудеться спроба вкотре організувати політичну кризу, аби вдалося продовжити цю політичну гру і взимку й навесні домогтися дострокових виборів до Верховної Ради. 
Крім того, Магда висловив думку, що вибори відповідно до старого зразка змішаної системи означатимуть чергове погіршення ситуації: 
«Без ухвалення відповідних змін до виборчого законодавства, без переходу на відкриті партійні списки, будь-які дострокові вибори означатимуть погіршення ситуації і демонструватимуть безвідповідальність українських політиків. Певні кризові явища в український політиці є. Але попри це треба шукати можливості для діалогу, а не діяти в такий жорсткий спосіб», − зауважив фахівець, додавши, що не всі політичні сили зацікавленні у дострокових виборах.
«Фракції «БПП» і «Народний фронт» не зацікавлені кожна зі своїх причин. «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», Радикальна партія і «Опозиційний блок» – так. Вони можуть отримати більш чисельні фракції, ніж зараз мають. Відповідно, це дозволить їм поборотися за участь у формуванні уряд», − підсумував Магда.

Коментарi

Коментарiв