Віктор Небоженко: Порошенко-колонізатор

394
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Випадок із ситуаційною кімнатою РНБО (Турчинов), пограбованою мародерами колишнього президента Порошенка, говорить багато про що. Справа не тільки в заподіяному матеріальному збитку або зниклій державній секретній інформації, яка напевно виявиться десь в кремлівських кабінетах і серверах ФСБ. Мова йде не тільки про жахливу ​​жадібність і неповагу до української держави. Передусім розгром ситуаційної кімнати РНБО (Турчинов) – епіцентру держуправління в умовах війни – це символ внутрішньої колонізації України режимом особистої влади колишнього президента Порошенка. Він сприймав Україну як приз в боротьбі за владу, як свою здобич, з якою можна робити що завгодно.

Проблема в тому, що Порошенко, як колишній президент-олігарх, ще живе і продовжує грабувати країну. Його «ланцюги і присоски» щільно обплутали Україну. Щодня ми будемо дізнаватися жахливу інформацію про корупцію і мародерство оточення Порошенка, які розглядали Україну як територію для внутрішньої окупації. І російська агресія проти України лише прикривала війну режиму Порошенка проти власного народу, як способу колонізації країни. Він багато років готувався до цього.

Росії вигідна внутрішня самоколонізація України по путінським лекалам і під контролем Кремля. Тут інтереси Путіна і Порошенка повністю збігаються. Ось чому поразку Порошенка так болісно сприйняли в Кремлі і тепер ставка зроблена на «латентну путінізацію» нової Верховної Ради, як центру політичної нестабільності і джерела опору новому президенту. Ця політика Кремля забезпечує тривалу затяжну, конституційну кризу в Україні.

Розграбування ситуаційної кімнати РНБО (Турчинов), перш за все, це промовиста характеристика того олігархічного способу, яким Порошенко всі п’ять років керував українською державою. Він принципово, не поділяв свої особисті інтереси і державні ресурси. У свідомості Порошенка «Україна» була оригінальним продовженням «Рошен». Україна була його особистими підприємством, поряд з яким підозріло метушилися й інші потрібні йому олігархи – Ахметов і Фірташ. Решта повинні були зникнути. Порошенко користувався державними ресурсами і президентськими повноваженнями як своїми особистим засобами і перевагами в боротьбі за владу і багатство. Він здійснив «блакитну мрію» будь-якого українського олігарха – остаточно поєднати владу і багатство в одних руках. Але він не зрозумів, що це означає смерть олігархічного капіталізму в Україні. Ось чому ніякому «Коломойському» не вдасться повторити сумний успіх президента-олігарха Порошенка. Україна потребує радикальної перебудови. Ми вже не витримаємо другого Порошенка, в якій би незвичайній формі він не з’явився на політичній арені. Нам важливо зрозуміти, що відбувалося з країною всі ці п’ять років, щоби не допустити повтору появи нового Порошенка. І обов’язково чесно розрахуватися зі своїм «порошенківським» минулим України і публічно і справедливо покарати винних, а не «зрозуміти і пробачити». Інакше минуле повернеться до нас бумерангом.

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв