Франція «зрадила» Україну в питанні санкцій проти РФ

238
Керівництво ЄС уже готове офіційно затвердити продовження санкцій проти Росії, проте цю процедуру гальмує французький уряд.

Посли цього тижня схвалили політичне рішення продовжити санкції проти Росії на подальші півроку. Головування Нідерландів прагне завершити цей процес цього тижня у п’ятницю на засіданні Ради ЄС із загальних справ. Але це питання наразі не внесено до порядку денного, адже невідомо, чи уряд Франції встигне погодити це рішення зі своїм парламентом, − зазначив дипломат, джерело Укрінформу в ЄС.
Тим не менше, за його словами, таке ухвалення рішення є нормальним процесом, тож Європейський Союз іще має час до завершення липня цього року для остаточного юридичного затвердження економічних санкцій проти Російської Федерації ще на півроку, раніше оголошених у зв’язку з агресією щодо України.
Крім того, представники дипломатичних кіл повідомили, що 21 червня, під час ухвалення відповідного рішення щодо антиросійських санкцій, усі 28 урядів країн-членів Ради Європейського Союзу підтримали цю резолюцію, проте Франція, Велика Британія і Швеція скористалися своїм правом на процедуру так званого парламентського резерву, що передбачає необхідність отримання згоди щодо цього питання у національному парламенті.
На думку європейських дипломатів, з англійським і стокгольмським парламентом не виникне жодних проблем, оскільки для них це суто формальна процедура, проте дещо інша ситуацію з французькою владою.

Коментарi

Коментарiв