Тарас Загородній: Чи визнає суд неконституційним указ Зеленського про розпуск Ради

199
Тарас Загородній, політичний експерт

З приводу визнання або невизнання неконституційним указу Зеленського в Конституційному суді. Вважаю ймовірність 60% на 40%, що він буде визнаний таким. Світом політики і бізнесу рухають інтереси («нові обличчя» і трохи потягані «нові обличчя» – теж частина цього процесу):

  1. Є інтерес ВСІХ ключових гравців підвісити Зеленського на потенційну кримінальну справу «За перевищення службових повноважень» або старт імпічменту. Указ – рішення одноосібне, а не колегіальне. Цікаво як і «декому» (для надійності контролю), хто обіцяв націоналізувати «декого», так і самому «декому» (збереження активів). Всім політсилам теж.
  2. Високі рейтинги кандидатів «від Зеленського» по мажоритарці на Південному Сході сильно не надихають (до 55%) тих, хто хоче йти по мажоритарці і хоче там пройти. Тому можуть сподіватися, що в термінових виборах ажіотаж трохи спаде. Не факт, звичайно, але спробувати можна і провести перегрупування.
  3. В якійсь мірі цікаво і Зеленському. Є час підготуватися до виборів ретельніше. Особливо по мажоритарці, де встигли пообіцяти багатьом одні і ті ж округи абсолютно різні люди «зі штабу «Слуги народу». Напевно, безкоштовно. Так встигли пообіцяти, що не можуть розібратися. Ну, і восени і явка молоді буде вищою. У рейтингах особливо не втратить. Шарманка «Всі в лайні, а я в обладунках» ще півроку працюватиме. Є поки, кого звинувачувати. І народ вірить.
  4. Інтерес наших західних партнерів, які на відміну від наших політиків, мають горизонт планування в кілька десятиліть і розуміють важливість стабільних інститутів. Особливо в нашій країні. Легітимність термінових виборів восени не викликає ні в кого питань. До речі, щось я не чую криків «демократія в небезпеці», «давай, давай». Плюс до всього – визнання відсутності коаліції з 16 року ставить під сумніви постанови Кабміну з 16-го року. А тут перетин багатьох інтересів.
  5. Інтерес зовнішніх фінансових кіл, які щільно зайшли в нашу торговельну нерухомість і ОВДП і яких трохи напружили слова «декого» про можливий дефолт. Тут заліт на пару мільярдів, які якось не хочеться втрачати. Нескладно вирахувати, хто саме сильно напружився шляхом нехитрого моніторингу.
  6. У разі сценарію «Все херня, давай знову» при своїх інтересах залишаться і всі партії, які активно, скажімо так, вели переговори з приводу місць в списках. Тепер доведеться передомовлятися знову. До їхнього великого задоволення.
  7. Інтерес «декого», кого пообіцяв націоналізувати «дехто». Не бачу, як він надійно прикриває свої тили, особливо в світлі відсутності домовленості з Юрієм Бойком з приводу списку. На округах доведеться боротися не тільки з «кандидатом від ЗЕ», а й зі своїми колишніми однопартійцями. Тобто, все складно і ненадійно.

Якось так. Хоча в нашій країні по-різному може статися)

Джерело: Тарас Загородний

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв