Обама виявив неповагу до України, − політолог

282
Політолог Володимир Фесенко прокоментував візит помічниці Держсекретаря США Вікторії Нуланд до Києва й її анонсування зустрічі американського й українського президентів.

Нуланд повідомила, що Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама та Президент України Петро Порошенка зустрінуться в липні 2016 року в рамках саміту Організації Північноатлантичного договору.
«Ми з колегами із Білого дому приїхали з коротким візитом, щоб побачити атмосферу перед зустріччю наших президентів у Варшаві в рамках саміту. Тому я сподіваюся поговорити про ваші наступні кроки щодо реформ, про безпекову політику, як завжди, і про Мінськ», − зазначила помічниця Державного секретаря США під час зустрічі з главою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.
На думку Фесенка, не варто переоцінювати значимість візиту Нуланд до України й її зустрічей із вітчизняними політиками, оскільки особливу увагу слід приділити змісту її заяв.
«Це так звана човникова дипломатія: посередник відвідує обидві сторони конфлікту. Вікторія Нуланд зробила правильні висновки, що в Україні треба говорити не лише про Мінськ, а й про двосторонні відносини та реформи. Головна новина – це те, що є домовленість про зустріч Порошенка і Обами у Варшаві. І це є свідченням інтенсивного діалогу між державами», − наголосив експерт.
Крім того, він гостро розкритикував адміністрацію чинного американського лідера у зв’язку з тим, що Обама і його оточення досі не відвідали Україну, оскільки це є проявом неповаги.
«Обама – перший американський президент від початку української незалежності, який не відвідував Україну. Це є проявом неповаги, бо такого жесту солідарності від нього чекали. Підтримка США – важлива і цінна для України, і добре, що зовнішня політика США є послідовною і системною. Але позиція особисто Обами… Він хоче бути над бійкою, бути миролюбом. Можливо,  не хоче «забруднитися». Можливо, боїться реакції Москви на такий візит. Причини можуть бути різними, але вони не є виправданням», – підкреслив у коментарі Радіо Свобода Фесенко.

Коментарi

Коментарiв