Валерій Пекар: Двопалатний парламент – добре чи погано?

152
Підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновник проекту «Нова Країна» Валерій Пекар

Ідея команди президента про двопалатний парламент – добре чи погано?

  1. Двопалатний парламент зазвичай буває у країнах з федеративним устроєм: Австрія, Бельгія, Бразилія, Індія, Мексика, США, Швейцарія тощо. Переважна більшість унітарних держав має однопалатний парламент.
  2. Спроба запровадити двопалатний парламент – це перший крок реалізації плану Медведчука з федералізації України. Саме йому належить ця ідея.
  3. Знову ж таки, нестримне бажання проводити референдуми засноване на розумінні, що громадянам можна через телевізор нав’язати будь-яку ідею. Результати референдуму дуже сильно залежать від формулювання і від подачі у медіа. На мій погляд, після Брекзіту ідея референдумів повністю скомпрометована (за винятком країн, де вони є постійною практикою, як Швейцарія).
  4. Нагадаю, що у 1991 році мудрий український народ з інтервалом у кілька місяців майже одноголосно проголосував спочатку за збереження Радянського Союзу, потім за незалежність України.
  5. Посилання на референдум майже 20-річної давнини є смішним: тодішній референдум проходив у зовсім іншій соціально-політичній реальності, був частиною плану Кучми по збереженню влади, тобто мав абсолютно іншу мету й умови. З того часу виросло нове покоління, яке має право вирішувати власну долю.

Фахівці напишуть вам набагато більше, а я намагався сформулювати коротко. Якщо ще коротше, то вийде:
НЕ ДАРУВАТИ ЖОДНИХ ПЕРЕМОГ МЕДВЕДЧУКУ.

Джерело: Валерій Пекар

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв