Пилип Духлій: Події в Україні останніх 5 років – це великий «зефірковий експеримент»

243
Філіп Духлій, блогер

Принципово є дві різні парадигми, два способи будувати своє життя. Парадигма виживання і парадигма розвитку. У парадигмі виживання усі ключові рішення в житті є наслідком подій з минулого. Людина йде вперед, дивлячись назад. Такими людьми керує минуле. У парадигмі розвитку людина ухвалює рішення виходячи з того, що хоче отримати в майбутньому. Тут вже сама людина управляє своїм життям і майбутнім.

Різниця на словах і сенсах ніби невелика, а ось в реальності між ними – прірва. Життя в парадигмі виживання – це мотивація з «повинен» і постійне затикання дір. Життя в парадигмі розвитку – мотивація з «хочу» і керування своїм життям.

Є навіть спеціальний «зефіровий експеримент» для визначення схильності дітей до тієї або іншої парадигми. Дитині пропонували одну зефірку прямо зараз або дві через 15 хвилин і йшли, залишаючи його наодинці із зефіркою. Експеримент Волтера Мішела показав, що діти, здатні відкладати свої бажання, «інвестувати» час у майбутнє, досягали потім кращих результатів. Те, що відбувається в нашій країні в останні років 5 – це один великий «зефіровий експеримент». Країна намагається все вирішити – зжерти залишки того, що прямо зараз або потерпіти, реінвестувати і отримати більше.

На жаль, зжерти зараз працює краще. Особливо на мажоритарці, де вже починається засів і «нові обличчя» бабусі типу Дубинского беруть собі в начальники штабів людей типу Філіпа Палютина, який, за повідомленнями ЗМІ, професійно спеціалізуються на «зефірках». Вибір у нас був, є і буде не між Вовою або Петею. А між минулим і майбутнім. Бабусин Дубинський з його Палютіним, «Слуга Народу» з її «зефірковими» технологами, за якими тягнеться довгий шлейф цукрових підкупів виборця – це минуле.

Джерело: Пилип Духлій

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв