Віктор Лешик: ZIK – черговий ланцюжок у деградації українських медіа

171
Віктор Лешик, журналіст

Кращі журналісти, ведучі, редактори залишають телеканал, який став ще одним кремлівським майданчиком пропагади. Чому самі йдуть? Чому не судяться? Чому не відстоюють свої прописані в багатьох законах права? Бо розуміють – нуль перспектив. Бо редакційна угода з власником – це папірець, яким можна витертись. Судові рішення чекати роками і жодних гарантій на захист. Медіа-профспілки, які пробували організовувати років з 10 тому, виявилися черговою мильною булькою.

Чому ж так? Причина фінансово-кримінальна. Найкращі журналісти, українсько зорієнтовані, патріотичні отримують грошову винагороду за тією чи іншою сірою схемою. Вона цілком у руках власників. Хочеш офіційно – отримай 4200 і про 20 000 сірих забудь. Мовчазна згода з цією ситуацією – тупиковий шлях. Журналістам важко зберегти своє обличчя, важко бути послідовним і об’єктивним, і, врешті, це приводить до тотальної недовіри до медіа і, як наслідок, до повної непередбачуванності суспільних і політичних настроїв.

У Верховній Раді зараз багато, як ніколи, журналістів. У нових партійних списках не менше. І жодного прогресу у вирішенні питання захисту прав колег, одне бла-бла-бла… Тому що закони (якісні, ефективні, сучасні) мають писати фахові юристи, а не пропагандисти від тієї чи іншої партії… Ну, то вже, зрештою, інша тема. Висновок один: досить брехати. І самому собі у першу чергу.

Джерело: Viktor Leshyk

Коментарi

Коментарiв