Євген Якунов: Хто зможе відправити у небуття Медведчука і Рабіновича?

214
Євген Якунов, журналіст

…Медведчук і Рабінович

В одному фантастичному блокбастері погані хлопці, щоби дестабілізувати ситуацію в суспільстві, розморозили маніяка-вбивцю з минулого, замороженого свого часу довічно за жахливі злочини.

Цей відморозок (в прямому і переносному сенсі) був настільки цинічний і нещадний, що толерантна поліція майбутнього, спираючись на гуманні закони цього самого майбутнього, нічого не могла з ним вдіяти…

У нашому, не кіношному минулому, Рабінович був великим авторитетом. Авторитетом в тому самому особливому значенні, який був в ходу в 90-х. Його ім’я вимовляли пошепки і анекдоти про «Рабіновича» розповідали з оглядкою. За надто сміливі публікації про нього, подейкували, журналісту могли відірвати голову.

Потім Рабінович якось здувся. Авторитет поменшав, і, здавалося б, що вже ніколи його зірка не спалахне на небокраї…

Медведчук на початку 2000 років теж був авторитетом, хоча дещо в іншому плані. Публіцисти і журналісти-розслідувачі його теж боялися. Голови їм не відривали, але могли засудити. Адвокатська контора Бі-Ай-еМ вела в судах безпрограшні справи.

Після Помаранчевого майдану зірка Медведчука теж, здавалося б, закотилася назавжди. Про нього, його керівництво АП і темники згадували як про страшний сон. Провал блоку «Не так» у ВР показав: його пісня проспівана.

І ось раптом… Знайшовся той, хто їх обох розморозив. І витягнув із забуття. І зрозуміло, з якою метою. І задум його був таким же, як у поганих хлопців з фільму. Люди з минулого в деяких ситуаціях перемагають людей із сьогодення і майбутнього. Це коли потрібно бути нещадним і безпринципним.

Здавалося б, що Рабіновичу і Медведчуку немає чого робити в нашому прогресивному і патріотичному сьогоденні. Куди там персонам вчорашніх днів змагатися з героями нашого освіченого часу. Здавалося б, що шансів у них після п’яти років війни немає. Здавалося… В тому-то і справа, що здавалося.

А тепер ілюзії розвіялися.

Як в тому фільмі, виявилося, що толерантна поліція і гуманні закони безсилі перед відвертим нахабством, що межує з цинізмом.

У згаданому блокбастері з «размороженцем» з минулого зміг впоратися тільки такий же відморожений коп, без найменших ознак делікатності й гуманізму. Заморожений довічно за надмірну жорстокість до злочинців, він і приніс перемогу. Тому що не панькався.

Кого б нам розморозити такого?

Джерело: Евгений Якунов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв