Порошенко відмовився від військових методів звільнення Донбасу, − ЗМІ

179

Головний редактор Апострофа Денис Попович прокоментував відмову Президента України Петра Порошенка від мобілізації.

На думку Поповича, відмова глави держави від мобілізації продемонструвала його небажання вирішувати питання щодо тимчасово окупованих територій Донбасу за допомогою військових методів. За словами редактора видання, Порошенка має намір подолати цю проблему політичними інструментами.
«Нагадаємо, що 2015 року в рамках трьох хвиль часткової мобілізації планувалося призвати близько 100 тисяч військовозобов’язаних. З урахуванням недобору, особливо характерного для шостої черги мобілізації, яку виконали трохи більше ніж наполовину, можна говорити про те, що ряди ЗСУ минулого року поповнили 80-90 тисяч осіб. З урахуванням заявленої міністром оборони Степаном Полтораком швидкості набору контрактників можна вважати, що у вересні 2016 року армія отримає 45-50 тисяч військовослужбовців», − зауважив Попович.
«Простий математичний розрахунок показує, що вже через декілька місяців армія матиме суттєвий недобір особового складу порівняно з торішніми показниками. Таку «миролюбність» можна пояснити простою тезою, що один мотивований контрактник вартий двох мобілізованих. Проте швидше за все, відмовившись від мобілізації, Україна демонструє, що не збирається звільняти Донбас військовим шляхом. Як стало відомо Апострофу з джерел, що заслуговують довіри, розмови про якісь перспективи військового наступу на так звані ДНР і ЛНР дійсно поки не ведуться, тому що керівництво країни віддає перевагу політичним методам вирішення питання», − підсумував редактор.
Нагадаємо, у квітні поточного року Порошенко заявив, що ухвалив рішення не проводити сьому хвилю часткової мобілізації. За його словами, у цьому немає необхідності, оскільки на службу за контрактом уже залучили близько 22 тисяч осіб. 

Коментарi

Коментарiв