Путін кроїть історію за своїм бажанням, − ІноЗМІ

318
Оглядач Вацлав Радзівіновіч проаналізував політику Президента РФ Владіміра Путіна, який, за його словами, «находу кроїть історію так, як йому заманеться».

Російський лідер, коментуючи причини початку війни Радянського Союзу з Німеччиною, наполягав на тому, що Другої світової війни не було б, якби Захід ухвалив рішення про приєднання до СРСР. У статті для Wyborcza Радзівіновіч наголосив, що Путін дуже ризикує таким чином, оскільки змінює історію відповідно до власних інтересів і уподобань.
«Якби він повернувся в часі назад на 75 років і один день, то побачив би, що значна частина Західної Європи була окупована Адольфом Гітлером, а Східна Європа – Йосипом Сталіним згідно з умовами змови між СРСР і Третім рейхом 1939 року», – зауважив оглядач.
Він також нагадав, що 21 червня 1941 року Сталін категорично відкинув можливість того, що «його німецький партнер готує атаку» й навіть робив поставки необхідних матеріалів для німецьких повітряних сил у складі рейхсвера, вермахта і бундесвера, які бомбардували британські міста.
Крім того, Радзівіновіч нагадав про ще одну цитату Президента Російської Федерації, яку він промовив під час Економічного саміту в Санкт-Петербурзі. Коли мова пішла про допінговий скандал, у зв’язку з яким російській збірній заборонили брати участь в Олімпіаді, Путін дозволив собі висловити обурення: «Відповідальність завжди повинна бути особистою. Якщо хтось у вашій родині порушив закон, було би справедливо, щоб притягнути до відповідальності всіх членів сім’ї? Ніхто так не робить».
Оглядач підкреслив, що російський лідер, очевидно, забув, що саме так і чинить багато хто в його державі. Зокрема, в Чечні Рамзан Кадиров рік тому знищив будинки сімей, підозрюваних у тероризмі, за згодою Кремля. Проте, як наголосив автор статті, правда не має значення там, де демократія під контролем влади, парламент в кишені, всі ЗМІ залежать від Кремля й держава в цілому слухає одну людину.

Коментарi

Коментарiв