Петро Олещук: Росія прийшла в Україну не заради захисту російської мови

66
Політолог Петро Олещук

Мабуть, можна обіцяти будь-що під час війни з метою розкладу та деморалізації супротивника. Власне, Росія це робила і робить постійно, беручи території часто «без бою».

Але при цьому не можна забувати за жодних осбавин, що Росія прийшла сюди зовсім не заради російської мови та її захисту.

Їм байдуже на все це. Саме тому вони не «захищають» російську мову в Середній Азії, бо в цьому хиткому регіоні будь-які тілорухи можуть бути використані Китаєм, котрий і так «підминає» під себе сусідів.

До речі, питання мови ніколи не порушувалося росіянами як ключове. Вони, звісно, періодично згадують про мову у контексті «наших б’ють», але вимоги у них інші і конкретні: їм потрібні гарантії присутності в Україні та гарантії визначального впливу на Україну. Їм не потрібно «просто російську мову в Донецьку». Їм потрібні: республіки, «народні міліції», право «геополітичного вето». Якщо вони це все одержать, то їм, загалом, не принципово, який статус буде у російської. Зрештою, вона тоді продовжить своє проникнення через ЗМІ.

Ну, і що таке «російська мова у Донецьку»? Ви справді думаєте, що когось власштує ситуація «у Донецьку – російська, у Львові – українська, а Київ – десь посередині»? Очевидно, ні. В Україні відсутні регіони із чіткою лінгвістичною ситуацією. Всі регіони – мішанина російської, української та усіх форм суржиків та діалектів. І мова тут часто не засіб комунікації, а спосіб ідентифікації. Якщо поспілкуватися з «русько-мірцем», то для нього Київ – російське місто. Львів – російське місто і т.д. І там має бути скрізь російська.

Навіщо обіцяти те, що від тебе, власне, ніхто не просить? Так, так можна заробити певні політчині бали. І на Сході – теж. Але війна – це зовсім не про це. Це чиста геополітика.

Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв