Російська має бути державною: у Держдумі відреагували на заяву спікера Зе-команди

79
Російський письменник переконаний, що сподіватися на хороше майбутнє для Росії - наївно

Перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Дмітрій Новіков відреагував на заяву глави Офісу Президента України Андрія Богдана про умови, на яких російська мова могла б отримати статус регіональної на Донбасі. Про це інформує російський пропагандистський ресурс Russia Today.

«Є речі, які не можуть визначатися умовами. Якщо людина хоче розмовляти якоюсь мовою – це її право. Природно, що на території України українська не може не бути державною», – заявив депутат.

За його словами, попри це при виборі державної мови в Україні не можна не враховувати культурний фон її жителів.

«Якщо виходити з того, яка кількість людей розмовляє російською мовою, для яких російська є рідною і важливою в культурному відношенні, то в рівній мірі для Донбасу, Києва та інших територій, на моє глибоке переконання, для людини, у якої є коріння в Україні, російська мова теж повинна бути державною мовою», – додав Новиков.

Як відомо, глава Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що не проти надати статус регіональної російській мові в Донецьку та Луганську, якщо ці території визнають, що є частиною України.  Водночас Богдан проти другої державної мови в Україні.

Коментарi

Коментарiв