Петро Олещук: «У нашому мозку міцно сидить «совок»

265
Прочитав вітчизняних коментаторів, які пишуть, що «референдум у Великій Британії консультативний», і його виконувати не будуть. Як же міцно у нас сидить у мозку «совок».

Ні, шановні, волевиявлення громадян Великої Британії буде виконано неодмінно, і відставка Прем’єр-міністра Камерона − це лише підтвердження цього. Він йде, оскільки не одержав вотуму довіри своєї політики.
Чинний Прем’єр не хоче виводити Британію з ЄС, але не може цього не робити. Тому він звільняє місце для того, хто готовий проводити таку політичну лінію та нести за неї відповідальність. Але робить це не прямо зараз. Уряд ВБ бере «тайм-аут» до середини осені. Очевидно, аби якось підготуватися до розлучення, яке теж, зрозуміло, триватиме не один рік.
Зрозуміло, що воно відбудеться, проте досі не ясно, у якому форматі, що і буде предметом перемовин. Тривалих і складних. Не факт, що новий формат співробітництва Британії та Європейського Союзу буде суттєво відрізнятися від нинішнього − будувати вали невигідно нікому.
Але це вже не наша справа. Головне для нас − євроінтеграція у тому вигляді, як ми її собі уявляли, для нас завершена. Як би не змінився ЄС − це буде зовсім інша структура. Або низка інших структур.
Питання ж України зараз − це не змагання у кількості «маршів» та у виконанні «Мінських домовленостей», а у напрацюванні чіткої стратегії, де було б визначено: чого ми хочемо і що можемо запропонувати іншим.
 
Джерело: Петро Олещук

Коментарi

Коментарiв