«Війни немає» і «можна домовитися»: навіщо Кремлю телеміст з Україною

132
Володимир В'ятрович прокоментував інформацію про можливу заборону йому на в'їзд до Польщі

Запропонована російськими пропагандистами ідея телемосту невипадкова – це не передвиборчий епізод, а нова російська стратегія. Цю думку висловив у Facebook голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«З 2014 року Росія програвала інформаційну війну на двох із трьох важливих для неї фронтах: в Україні та світі. Її меседжі – «адіннарод», «переворот і захоплення влади фашистською хунтою» – спрацьовували лише на внутрішньоросійському просторі. Натомість український наратив про війну як захист рідної землі від агресорів та окупантів домінував в Україні та світі. Тому вдавалося тримати високий рівень мобілізації громадян країни та утримувати міжнародну солідарність проти Росії», – пише В’ятрович.

За його словами,  Кремль зрозумів це і пішов на зміну наративу.

«Новий (наратив, – ред.) зазвучав по-іншому: «війни немає», «нормальні люди зможуть домовитися», «треба усунути від впливу радикалів, зацікавлених у війні».
І він починає спрацьовувати не лише в Росії, але й на двох інших важливих фронтах. Українці обирають президентом речника (свідомого чи ні, немає значення) нового російського наративу. Європа і світ готові скористатися нагодою, аби зупинити економічно незручне для них протистояння з Росією», – зазначив історик.

Також він наголосив, «виграти цю війну можна тільки усвідомивши, що вона триває»: «Так ми побачимо: міст через наш оборонний рів будують не друзі, які просяться в гості».

Про міст. Ідея телемосту невипадкова. Це не передвиборчий епізод, а нова російська стратегія. З 2014 року Росія…

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Неділя, 7 липня 2019 р.

Як відомо, 7 липня ведучий телеканалу «Росія 24» Дмітрій Кисельов анонсував проведення телемосту «Треба поговорити» між Україною та Росією. Телеміст запланували на 12 липня. В Україні його мав транслювати телеканал NewsOne, який пов’язують із кумом Путіна Віктором Медведчуком.

Коментарi

Коментарiв