Вихід Британії з ЄС – поганий знак для України, – експерти

314
Низка експертів прокоментували результати британського референдуму щодо виходу держави з Європейського Союзу та спрогнозували, як це позначиться на Україні.

На думку багатьох експертів, вихід Великої Британії з Євросоюзу матиме негативні наслідки для України, зокрема у зв’язку з тим, що тепер опинилося під ударом збереження санкцій проти Російської Федерації – інформує ВВС.
«Поки що завчасно говорити про те, якими будуть найближчі кроки у самій Британії, але очевидно, що слід чекати перезавантаження уряду, появи достатньо впливових політичних трендів.
Для Євросоюзу це новий удар по єдності. По суті, проект ЄС “Німеччина плюс сателіти” опиняється під загрозою. Думаю, можна передбачати, що в інших країнах, котрі не задоволені діяльністю ЄС, можуть відбуватися подібні події і процеси, аж до проведення нових референдумів.
Думаю, від сьогодні Євросоюз стає ще слабшим утворенням, ніж досі. Тобто наслідки для Євросоюзу дуже серйозні. Важко сказати напевне, скільки плюсів і мінусів після виходу із ЄС буде для самої Британії, але думаю, що “рахунок” приблизно однаковий.
Щодо України, то це дуже негативний момент. Результати референдуму можуть означати, що у своїх євроінтеграційних амбіціях вона втрачає дуже потужного союзника, яким була Британія.
По-друге, громадська думка в Україні може достатньо сильно розділитися. Можуть посилитися тенденції щодо недоцільності вступу до Євросоюзу як майбутньої політичної мети.
А значить, це послабить позиції тих політичних сил, які активно просувають ідею приєднання України до Євросоюзу і посилить позиції тих, хто хоч і перебуває у меншості, але підтримує ідею орієнтуватися на власні сили, а також відновлювати економічні відносини із Росією чи Китаєм.
Стратегічна мета − євроінтеграція як політичний курс − опиняється під певним знаком питання», − висловив думку Юрій Полунєєв, економічний аналітик, колишній член ради директорів по Україні, Румунії, Молдові, Грузії й Вірменії при Європейському банк уз реконструкції й розвитку.
«Референдум посилив сумніви щодо того, що Європейський Союз існуватиме вічно. Для України, на жаль, це означає, що вона менше може сподіватися на підтримку Євросоюзу, оскільки він буде занурений у власні проблеми, найголовнішою із яких стає розлучення із Британією. 
Переговори можуть затягтися на достатньо довгий термін, тому весь цей час увага європейських лідерів не буде прикута до України. Це той негатив, який отримують українці.
З іншого боку, це великий урок самостійності не лише для Британії, але й для України. Вона змушена буде сама собі давати раду.
Щодо відносин України і Британії. Велика Британія для українців − це, перш за все, один із підписантів Будапештського меморандуму, гарант безпеки і недоторканості України. Тому на неї розрахунок в Україні завжди був більший, аніж на Німеччину і Францію», − зазначив експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

Коментарi

Коментарiв