Washington Post спрогнозував вихід іще 6 країн із ЄС після Британії

205
Американське видання Washington Post спрогнозувало, що після виходу Великої Британії з ЄС аналогічне бажання виявлять іще близько 6 країн.

У статті для Washington Post Рік Новак зауважив, що несподіваним результатом референдуму щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу можуть скористатися у власних інтересах націоналісти, а також держави, які висловлюють обурення несправедливим розподілом біженців.
Він також нагадав про те, що напередодні референдуму президент Європейської ради Дональд Туск прогнозував «занепад західної політичної цивілізації» в разі виходи Великої Британії з Євросоюзу. Відповідно, результати Brexit підтвердили імовірність такої ситуації.
На думку Новака, рішення про вихід із ЄС услід за Британією може ухвалити Швеція, яка позиціонує себе як скандинавський аналог Великої Британії, у зв’язку з чим держава відмовилася від євро. Тим не менше, швецька влада погодилася прийняти сотні тисяч біженців, унаслідок чого довелося шукати вирішення проблеми їх інтеграції в соціум, що було в інтересах європейських націоналістів.
«Більшість шведів ставляться позитивно до ЄС, але це може змінитися після того, як Британія проголосувала за вихід. Все залежить від того, що вирішаться зробити лідери союзу: зміцнити зв’язки між країнами-членами, посиливши співпрацю між ними і приділивши більше уваги основним з них чи ослабити гайки, розширивши повноваження національних урядів», − зазначив автор статті.
Крім того, за його словами, Британія може послугувати прикладом для виходу з Європейського Союзу Данії, Греції, Угорщини, Нідерландів і Франції. Тим не менше, зовсім інша ситуація з Шотландією, яка може від’єднатися від Великої Британії, аби залишитися у складі ЄС.

Коментарi

Коментарiв