Політв’язня Кольченка змушують прийняти громадянство Росії

349
Громадянина України Олександра Кольченка, якого незаконно засудили в РФ відповідно до звинувачень у тероризмі, змушують прийняти російське громадянство.

Про це у коментарі Радіо Свобода повідомили члени громадської спостережної комісії Микола і Тетяна Щур, які 24 червня відвідали Кольченка у виправній колонії в Челябінську.
За їх словами, Олександр виглядає спокійним і виглядає краще, ніж місяць тому, він багато читає. До нього не пускають консула України, оскільки він нібито громадянин РФ, хоча в документах у нього є лише український паспорт. Кольченко ж намагається не конфліктувати з начальством і заявив, що підписуватиме всі документи лише після відповідного обговорення з адвокатом.
«Нещодавно йому принесли російський паспорт – у ньому ж має стояти підпис, – і йому пропонували розписатись у його отриманні, але Сашко, звісно, відмовився. Тоді йому запропонували написати відмову від громадянства (російського), але він теж відмовився – адже це означає, що російське громадянство він визнає, хоча і відмовляється», – зазначив Микола Щур.
Нагадаємо, у серпні минулого року кримців Олександра Кольченка й Олега Сенцова Північно-Кавказький військовий окружний суд Російської Федерації засудив до 10 і 20 років ув’язнення відповідно до звинувачення в тероризмі. Значна проблема виникла щодо визначення їх громадянства, хоча навіть у доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової від 23 березня 2016 року зазначено, що політв’язні є громадянами України.

Коментарi

Коментарiв