Спортсмен-депутат від «Слуги народу» потрапив у скандал

141

Спортсмен і новообраний депутат від президентської партії «Слуга народу» Жан Беленюк потрапив у скандал після того, як опублікував на сторінці в Instagram сексистський пост.

У соцмережі з’явилося фото з Європейських ігор в Мінську підписом: «Бабі – квіти, спортсменам – медалі! Дивись, не перепутай, Кутузов!».

Фраза Беленюка – парафраз висловлювання одного з героїв радянської кінокомедії «Діамантова рука». В оригіналі вона звучить так: «Дітям – морозиво, його бабі – квіти. Дивись, не перепутай, Кутузов!».

Однак, попис спричинив шквал критики у користувачів Instagram. Зокрема, Беленюка звинуватили у сексизмі. Обурені коментарі залишали не лише жінки, а й чоловіки.

«Бабі – ??? Може, дівчатам або жінці?».

«Я про те, що у людини на руках мандат депутата, а він сексистський пост кидає. Що він там робити буде? Молодь із совком в душі».

«Проблема в тому, що більшість людей не розуміє, в чому проблема цієї посади. Жану Беленюку має бути соромно за такі висловлювання».

«Вам здається, сексизм – це Ок для людей в 21 столітті?».

«Ну, звичайно, «баби» не можуть бути спортсменами. Ні в якому разі. Та ще й отримувати медалі».

Водночас деякі користувачі пишуть, що Беленюк всього лише процитував героя стрічки: «Ось і виросло покоління, яке не дивилося «Діамантову руку». Не ганьбіться, це інтерпретація цитати, а не сексизм». «Друзі, це цитата. Заспокойтеся. Нема ніякої зради. Дивіться класику кіно)».

Нагадаємо, в парламент IX скликання потрапили кілька спортсменів. Зокрема, 10-й номер у списку «Слуги народу» борець Жан Беленюк і №58 – легкоатлетка Ольга Саладуха.

Коментарi

Коментарiв