Коломойський назвав двох претендентів на крісло прем’єра

99
Чинному президенту закидають близькі зв'язки з олігархом Ігорем Коломойським

Олігарх Ігор Коломойський, з яким пов’язують чинного президента Володимира Зеленскього, назвав двох претендентів на крісло майбутнього прем’єр-міністра України. Про це він заявив в інтерв’ю РБК.

За його словами, у фаворитах гонки – економіст, директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко і гендиректор інвесткомпанії AYA Capital і заступник голови Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук.

За освітою Гончарук юрист, працював керуючим партнером в одній з юридичних фірм. У 2014 році балотувався у народні депутати під №1 списку партії «Сила людей», яка тоді набрала 0,1% голосів.

Згодом Гончарук був позаштатним радником скандального міністра екології Ігоря Шевченка, якого запам’ятали як людину, що літала на одному чартері з олігархом Олександром Онищенком. Далі нинішній заступник глави ОПУ працював радником першого віце-прем’єра Степана Кубіва. З 2015 року Гончарук очолив офіс ефективного реагування BRDO, який фінансує Європейський Союз. Цей офіс опікується спрощенням системи державного регулювання у відносинах держави і бізнесу.

Навесні цього року співзасновник Monobank Дмитро Дубілет познайомив Гончарука з Андрієм Богданом, який і привів його на Банкову. На новій роботі у нього склалися хороші стосунки з Богданом. Джерела запевняють, що Гончарук дослухається до свого керівника та не сперечається з ним.  Нині Гончарук супроводжує президента у робочих поїздках та на важливих економічних зустрічах.

Юрій Вітренко був бізнес-партнером нинішнього голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва – вони є засновниками інвесткомпанії AYA Capital. Після Майдану та призначення Коболєва керівником НАК, Вітренко став радником голови правління на чверть ставки. Вітренко є комерційним директором «Нафтогазу». За перемогу в Стокгольмському арбітражі Вітренко і Коболєв мали отримати на двох 13,9 мільйона доларів з 37 мільйонів доларів премії.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали про чотирьох претендентів на посаду керівника уряду. Зкорема, називали прізвища заступника виконавчого директора від України у МВФ Владислава Рашкована, керівника НАК «Нафтогаз Україна» Андрія Коболєва, секретаря РНБО Олександра Данилюка та заступника керівника Офісу президента Олексія Гончарука.

Коментарi

Коментарiв