Понад три мільйона британців вимагають повторного референдуму

307
Станом на 26 червня вже понад 3 мільйона британців підписали петицію з вимогою провести повторний референдум щодо членства Великої Британії в ЄС.

Якщо станом на 12:30 26 червня петицію підписали 3 мільйона 17 тисяч осіб, то о 13:32 документ зібрав уже 3 мільйона 89 тисяч голосів. Відповідно, збір підписів викликав шалений ажіотаж серед британців.
Відповідно до петиції на сайті парламенту Великої Британії, громадяни вимагають проведення повторного референдуму з запровадженням нового правила: його проводитимуть у тому разі, якщо явка була нижчою за 75% або в разі, якщо частка осіб, які голосували за чи проти виходу Британії з Європейського Союзу, становитиме менше 60%.
Радіо Свобода наголошує, що, відповідно до чинного англійського законодавства, парламент Великої Британії повинен розглянути будь-яку петицію, яку підпише понад 100 тисяч осіб. Крім того, британський уряд зобов’язаний відповісти на петиції, що зібрали більше 10 тисяч підписів.
23 червня у Британії під час референдуму 52% громадян підтримали вихід країни з Євросоюзу і, відповідно, 48% осіб підтримали членство в ЄС. Тим не менше, це рішення не набере чинності доти, доки британський уряд офіційно не застосує статтю 50 Лісабонського договору з ЄС, завдяки чому буде розпочато дворічний термін процедури перемовин щодо виходу держави з Євросоюзу.
Додамо, на думку багатьох експертів, вихід Великої Британії з Євросоюзу матиме негативні наслідки для України, зокрема у зв’язку з тим, що тепер опинилося під ударом збереження санкцій проти Російської Федерації.

Коментарi

Коментарiв