Немає навіть перспективи ухвалення закону про вибори на Донбасі, − Парубій

216
Глава ВРУ Андрій Парубій прокоментував можливість затвердження закону про вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

«Теоретично, він може з’явитися, особливо, якщо його внесе Президент, який має право вносити законопроекти для невідкладного розгляду. Звичайно, законопроект може з’явитися і у Верховній Раді, і в порядку денному сесії. Але станом на сьогодні я не бачу перспектив для того, щоб цей законопроект з’явився в парламенті, також я не бачу перспектив його позитивного розгляду», − цитує Новое время Парубія.
Він також наголосив, що нині у ВРУ не зареєстровано жодного подібного законопроекту. За його словами, на тлі загострення ситуації в зоні проведення антитерористичної операції закон про місцеві вибори на окупованих територіях не набере більшості голосів.
Додамо, американська влада вимагає від українських сторони внесення змін до Конституції задля надання «особливого статусу» окупованим регіонам Донецької й Луганської областей.
Крім того, нещодавно Науковий директор фонду «Демократичні ініціативи», професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань висловив думку, що питання виборів на Донбасі вже навіть немає сенсу обговорювати.
За його словами, поки важко спрогнозувати ситуацію щодо цього питання протягом наступних півроку, проте, найбільш імовірно, Російська Федерація продовжить тиснути на Україну щодо особливого статусу для тимчасово окупованих територій Донбасу. Українська влада ж не здасть свої позиції – спочатку гарантування безпеки, і лише після цього – обговорення політичних питань.

Коментарi

Коментарiв