ПАРЄ підірвала свій авторитет рішенням щодо Росії, − Клімкін

176
Глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував запропоноване Бюро ПАРЄ скасування санкцій проти Російської Федерації.

За словами Клімкіна, рішення Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи, що наголосила на необхідності «продовження діалогу» з РФ, підриває авторитет організації – передає Слово і Діло.
«У відповідь на російську збройну агресію проти України, окупацію Автономної Республіки Крим та частини українського Донбасу, у 2014-2015 роках ПАРЄ показала лідерські якості та застосувала санкції до російської делегації. Росії було висунуто чіткий перелік вимог та визначено умови, за яких санкційне рішення може бути переглянуте. Чи виконала Росія ці вимоги? Ні. Чи визнала Росія свої помилки? Знову ні… За цих умов заклик Бюро ПАРЄ скасувати санкції для відновлення діалогу з Росією підриває авторитет усієї Асамблеї», – зауважив міністр закордонних справ України.
Він наголосив, що після оголошення санкцій російська делегація мала чудові можливості для діалогу з іншими членами Асамблеї, проте як і завжди за політикою Кремля продовжили ставити ультиматуми й демонстративно не виконувати заклики міжнародного товариства. 
Український дипломат також підкреслив, що подібні поступки Кремлю продемонструють Росії можливість і надалі дотримуватися політики, яка передбачає порушення основних положень міжнародних норм і права й залишатися безкарною.
Додамо, 25 червня 2016 року член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв висловив обурення тим, що Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалило декларацію про спільні цінності з Російською Федерацією, в якій заявили про необхідність діалогу з Кремлем.

Коментарi

Коментарiв