Сорос спрогнозував повний розпад Євросоюзу

269
Мільярдер, визначний американський фінансист Джорд Сорос спрогнозував повний розпад ЄС у зв’язку з британським референдумом.

У статті для Project Syndicate наголосив, що рішення Великої Британії про вихід із Європейського Союзу стало сигналом неминучого розпаду ЄС. Тим не менше, аби не допустити цього, керівництво Євросоюзу повинне якомога швидше здійснити велику кількість глобальних змін. 
«Нині катастрофічний сценарій, який лякав багатьох, втілився в життя, зробивши розпад Європейського Союзу практично неминучим», − зазначив мільярдер.
За його словами, незважаючи на розвиток ситуації щодо Євросоюзу, в майбутньому значного спаду зазнає економіка й населення Великої Британії, хоча наслідки для Європи в цілому можуть бути значно гіршими з огляду на нинішню слабкість європейської спільноти. 
«Напруженість між країнами-учасницями досягла критичної межі, і не тільки з питання біженців, але і в результаті виняткових протиріч між країнами-кредиторами та країнами-боржниками в межах Єврозони. Тим часом, ослаблені лідери Франції та Німеччини нині зосереджені на внутрішніх проблемах», − констатував фінансист.
У підсумку він зауважив, що врятувати кризу в Європі нині може хіба що програма глобального реформування з урахування створення більш ефективних міжнародних фінансових інститутів і запровадження потужніших механізмів демократичної підзвітності. Також Сорос підкреслив, що в цій ситуації катастрофічно важливо розуміти нестачу часу, зважаючи на зовнішній тиск із боку сил на кшталт Туреччини й Російської Федерації, які використовують роз’єднаність ЄС у власних інтересах.

Коментарi

Коментарiв