Після окупації Слов’янськ відмовився від російської мови у школах

252
Слов'янськ – перше місто українського Донбасу, яке окупували кремлівські найманці

В Слов’янську вирішили відмовитися від класів із навчанням мовою держави-агресора. Цьогоріч таких класів немає в жодній школі міста. У минулому році таких класів було два. Про це розповіла заступник керівника відділу освіти Слов’янської міськради Марина Хохлова, передає портал Слов’янські відомості.

За її словами, у школах мова навчання – українська, і якщо будуть класи з російською мовою навчання, то буде виникати проблема з підручниками російською мовою і дидактичними матеріалами. Зараз відділ освіти закуповує підручники та дидактичні матеріали українською, тож, не має сенсу витрачати кошти на закупівлю підручників, надрукованих російською мовою.

«Навіть за економічним змістом – це невигідно, і далі після початкових класів освіта все одно буде відбуватися державною мовою», – зазначила заступник начальника відділу освіти.

Села, які розташовані навколо Слов’янська, – переважно україномовні, хоча українська мова неабияк засмічений суржиком. У самому Слов’янську проживають 109 тисяч осіб.

Слов’янськ (історична назва – Словенськ, заснований в 1645 році) – перше місто українського Донбасу, яке окупували кремлівські найманці на початку російсько-української війни.

Коментарi

Коментарiв