Віктор Небоженко: Три марші й один Богдан 

101
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Найбільший марш – це марш ветеранів війни з Росією. Це величезний, чудовий, дійсно народний марш. Багатотисячний хід ветеранів був сповнений свята, гіркоти і бідності, і гідності. Його можна назвати маршем Гідності і Віри в Україну. Напевно, ми присутні під час народження чудової політичної традиції, яка принесе багато проблем будь-якій українській владі.

Другий марш – це масове президентське шоу на Хрещатику. У політології це називається «естетизація політики». Але попри шквал критики з боку порохоботів президентське шоу, дійсно, було дуже вдалим і сильно відрізнялося від помпезної політичної естетики попереднього президента Порошенка. А сам новий президент України Зеленський явно старався.

І третій марш був найменшим і найкоротшим, але найбагатшим. І проходив він у той же час, в день Незалежності, на фешенебельному курорті Сан-Тропе. Там було весілля двох уже успішних і відомих юристів. Вони теж в день свого весілля не забули про головне українське свято.

Що об’єднають всі ці три марші? Три фактора. 1 – День Незалежності Украіни. 2 – Гімн Украіни. 3 – Глава Офісу Президента України Богдан. За його поведінкою в цей святковий день вже можна робити перші невеликі висновки.

Добре видно, що оточення президента Зеленського привчає українське суспільство до тези, що «переможців не судять» і навіть не обговорюють їхню поведінку або їхнє майбутнє. З іншого боку, відмовившись разом з президентом і місцевою політичною елітою святкувати День Незалежності в Києві на користь блискучого, гучного весілля його друзів далеко від України, Богдан відкрито демонструє самовпевненість в своїх силах і що важливо, він не дуже тримається за свою посаду Глави Офісу Президента Зеленського.

Джерело: Виктор Небоженко

Коментарi

Коментарiв