Юрій Левченко: Чому Рада голосувала за шулерський законопроект Порошенка щодо недоторканності

165
Юрій Левченко

Щодо голосування за скасування депутатської недоторканності – є одне «але».

Верховна Рада України нарешті проголосувала за скасування недоторканності народних депутатів. І я з цього приводу радію, адже роками за це боровся бо вважаю, що: а) нерівність різних верств населення перед законом є неприпустима; б) наявність депутатської недоторканності породжує автоматичну величезну недовіру суспільства до політиків, що унеможливлює нормальний розвиток політичної системи в країні; в) наявність недоторканності суттєво погіршує якість Верховної Ради через тих людей, які балотуються виключно для того, аби її отримати.

Саме тому я ще в 2017 році власноруч зібрав 158 підписів народних депутатів і зареєстрував свій проект № 6773, який пропонував її скасувати одразу після ухвалення.

До речі, попри те що Петро Порошенко сьогодні відчайдушно на цьому питанні піарився, єдина причина, чому він взагалі колись незаконно зареєстрував свій шулерський законопроект № 7203 – це те, що він був змушений якось реагувати на появу 6773. Але насправді він сьогодні, як завжди, лицемірив по-чорному, бо його фракція роками саботувала ухвалення відповідного рішення у Верховній Раді VIII скликання.

Але, попри мою радість щодо сьогоднішнього історичного рішення, я сумую щодо того, ЯК це голосування відбулося.

Партія «Слуга Народу», яка обиралася на, зокрема, «боротьбі» проти Порошенка, чомусь вирішила голосувати саме за його шулерський проект №7203. Як наслідок, пам’ятайте, що коли ви читаєте заголовки «поважних» ЗМІ, чи слухаєте «професійних» експертів, що недоторканності вже немає, то це не так! Насправді, в кращому випадку вона зникне з Конституції 1 січня 2020 року, а в гіршому – взагалі не зникне. Справа в тому, що два останні голосування відбувалися в такий спосіб, що їх потім можна буде за порушення процедури оскаржити в Конституційному Суді (до чого вже готується ОПЗЖ, до речі).
Логічного пояснення таким діям СН немає, адже вони могли б спокійно розглянути мій проект (№ 6773), який пропонував скасовувати недоторканність ОДРАЗУ й при цьому розгляд якого не створював би процедурних проблем при розгляді.

Проте сталося вже, як сталося, й я щиро сподіваюся, що ні ОПЗЖ, ні будь-кому іншому не вдасться скасувати це рішення у Конституційному Суді.

Ну, й тепер чекаємо на скасування недоторканності суддів і Президента, та запровадження дієвого механізму імпічменту. І не просто чекаємо, а вимагаємо всі разом!

Р. S. І пропоную за цими посиланнями детальніше дізнатися про історію появи шулерського проекту 7203 та чим він відрізняється від 6773:
https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/1068722713259138
https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/1088319157966160

Джерело: Юрій Левченко

Коментарi

Коментарiв