Парубій закликав кардинально змінити проект змін до Конституції

236
Спікер ВРУ Андрій Парубій закликав видалити з проекту змін до Конституції України в частині децентралізації пункт про особливості самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей.

«Якби це була моя воля, то я би цей пункт, який є залежним від міжнародних договорів, вилучив, і щоб у частині децентралізації, по якій є консенсус і в суспільстві, і в Верховній Раді, здійснили реформу, щоб вона запрацювала в Україні», – цитує Українська правда Парубія.
«А окремим положенням і окремим проектом закону про зміни до Конституції ми б розглядали питання про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», – зауважив спікер Верховної Ради України.
«На жаль, цей пункт став причиною не тільки політичних конфліктів, а й загальносуспільної дискусії. І фактично цей пункт, який залежить від виконання Путіним Мінських домовленостей, не дозволяє затвердити цю важливу, ключову реформу», – наголосив високопосадовець.
На думку глави парламенту, в нинішніх умовах посилення російської агресії недоцільно говорити про можливість затвердження змін до Основного закону в частині децентралізації, зокрема йдеться і про пункт про особливості самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей. 
Тим не менше, Парубій наголосив, що між першим і другим читанням проекту парламент не може вилучити жодного пункту чи навіть змінити одну кому чи крапку. Глава ВРУ висловив упевненість у тому, що цю процедуру необхідно розпочати з вилучення пункту в окремий проект змін до Конситуції, після чого буде знову необхідне рішення Конституційного Суду й розгляд під час першого та другого читання.

Коментарi

Коментарiв