Екс-президент Польщі назвав нових українських парламентарів «фізкультурниками»

61

Колишній президент Польщі Александр Кваснєвський зробив кілька критичних зауважень на адресу Верховної Ради України 9 скликання. Про це він розповів ВВС-Україна під час свого перебування на форумі YES в Києві.

Зокрема, польський політик вважає, що нинішній парламент справляє враження «машини для голосування», оскільки монобільшість голосує за десятки законів щодня, віддаючи увагу кожному від сили 20 хвилин.

«Деякі закони були підготовлені раніше. Думаю, вони зрілі і можна за 20 хвилин (їх ухвалити, – ред.)».

«Але якщо парламент починає працювати в такому стилі, то він каже людям: «Ми не потрібні, ми потрібні тільки як машина для голосування», – додав він і назвав цю практику помилковою.

У «штампуванні» законів Кваснєвський бачить кілька ризиків. Зокрема, таким чином знижується престиж парламенту.

«Люди будуть знати, що там ніхто нічого не розуміє, не читає, тільки піднімає руки і все», – вважає екс-президент Польщі.

Крім того, Рада наступного скликання зможе перейняти цю практику, але вже «піднімати руки за антидемократичні і страшні для народу закони».

«Парламентаризм пов’язаний з обговореннями, дебатами, поправками до законів. Без цього парламент – лише будівля, куди приходять 450 осіб і займаються фізкультурою», – резюмував Кваснєвський.

Коментарi

Коментарiв