Президент затвердив зміни до Конституції в частині судоустрою

236
28 червня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до Конституції в частині правосуддя, що набудуть чинності вже наступного дня з моменту затвердження.

Під час урочистого засідання в парламенті з нагоди Дня Конституції Порошенко заявив, що вже 29 червня набудуть чинності  зміни до Конституції в частині судоустрою, необхідні для забезпечення деполітизації, незалежності судової структури й її перезавантаження.
Лівий берег зазначає, що зобов’язання щодо призначень суддів буде передано новому органу судової влади в Україна – Вищій раді правосуддя. Структура здійснюватиме відбір суддів зі всіх українських судів відповідно до результатів конкурсу, а рішення про призначення чи звільнення суддів належатиме до компетенції Президента. Крім того, глава держави ухвалюватиме рішення щодо затримання чи арешту суддів.
До складу нового судового органу належатиме 21 особа, 10 з яких буде призначено з’їздом суддів, іще по два члени Вищої ради правосуддя оберуть Президент, Верховна Рада України, з’їзд адвокатів, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ, а також Всеукраїнська конференція працівників прокуратури. 
Зміни до Основного закону в частині правосуддя стосуються і структури прокуратури, основною функцією якої буде підтримка сторони державного обвинувачення в судовому процесу.

Коментарi

Коментарiв