Порошенко відхрестився від швидких виборів на Донбасі

205
Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом можна не чекати ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації.

Глава держави наголосив, що запровадження змін до Конституції України буде можливим лише в тому разі, якщо Російська Федерація нарешті виконуватиме взяті на себе зобов’язання відповідно до Мінських домовленостей – передає Слово і Діло.
«Тільки при дотриманні умов я буду готовий звернутися до Верховної Ради, щоб за децентралізацію проголосували в другому читанні. Це відбудеться не сьогодні, не завтра і не 4 липня, як про це розпускають чутки, а коли будуть виконані чіткі попередні умови», – підкреслив Президент.
Він також зауважив, що основними умовами проведення виборів на окупованих територіях є дотримання повного припинення вогню, виведення російських військ із Донбасу, забезпечення доступу спостерігачів ОБСЄ до всієї непідконтрольної українському уряду території й розгортання поліцейської місії в зоні проведення антитерористичної операції.
Крім того, до умов щодо змін у частині децентралізації належить прогрес у звільнення українських в’язнів, зокрема політичних. 
У підсумку глава держави зауважив, що місцеві вибори на Донбасі можуть відбутися лише відповідно до чинного українського законодавства, а не під дулом пістолетів бойовиків.

Коментарi

Коментарiв