Нідерланди можуть зірвати асоціацію України з ЄС

244
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його держава не підпише Угоду про асоціацію між Україною та ЄС в тому разі, якщо не вдасться знайти юридичних рішень для висловленого під час квітневого референдуму занепокоєння.

УНІАН інформує, що під час саміту Європейського Союзу Рютте заявив про необхідність пошуку юридичного рішення занепокоєння, висловленого під час референдуму в Нідерландах 6 квітня, проте він не знає, яким самим має бути це рішення.
«Якою має бути форма – я цього ще не знаю. Це може бути зміна тексту, може, ми знайдемо рішення, яке не змінить текст Угоди про асоціацію – я цього ще не знаю. Якщо я цього досягти не зможу, і це я також сказав моїм колегам, ми не підпишемо. Це також цілком очевидно», – наголосив Прем’єр-міністр Нідерландів.
Він також зізнався, що імовірність знайти це юридичне рішення досить низька, проте він пообіцяв зробити все для того, аби вирішити цю проблему.
«Ми повинні намагатися це зробити, тому що не підписувати документ означатиме, що решта 27 тим чином чи іншим, будуть продовжувати вести переговори щодо чогось-іншого, частиною чого не є Нідерланди, і я не думаю, що це відповідь, яку будь-який табір в Нідерландах хотів би досягти», – підкреслив високопосадовець.
Нагадаємо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. 61% громадян проголосували проти, явка становила лише 32,28%. У зв’язку з консультативним статусом, остаточне рішення ухвалюватиме нідерландський уряд.

Коментарi

Коментарiв