Ердоґан на колінах приповз до Путіна просити пощади, − експерт

431
Військовий експерт, російський журналіст Олександр Гольц прокоментував вибачення Президента Туреччини Реджепа Ердоґана перед російським лідером Владіміром Путіним за збитий іще сім місяців тому літак.

На думку Гольца, вибачення Ердоґана за збитий іще сім місяців тому російський бомбардувальник стало черговою перемогою РФ на зовнішньополітичній арені. Це настільки потішило Путіна, що уривки з листа турецького Президента опублікували на сайті Кремля. 
Слід зазначити, що вибачення турецького лідера стали несподіванкою, оскільки нещодавно він запевняв усіх у своїй правоті в цьому конфлікті, проте три мільйони росіян, які відмовилися від відпочинку в Туреччині, вдарили по кишені турків і змусили Ердоґана різко змінити свою позицію.
Крім того, росіяни відмовилися від турецьких поставок фруктів і овочів. У статті для Нового времени експерт зауважив, що «у результаті санкцій Ердоґан, який зарвався, нині схаменувся і приповз на колінах просити пощади». 
«Точно так само буде, стануть запевняти кремлівські пропагандисти, з Європою, яка слабшає на очах, і безвольною Америкою. Вони стверджуватимуть, що треба ще трохи потерпіти, і вони проковтнуть анексію Криму, подвиги російських відпускників на Донбасі. Не за горами час, коли антиросійські санкції буде скасовано. 
Мало цього, з точки зору Кремля, перемога над Ердоґаном підтверджує правильність путінської «геополітики», його уявлень про те, що навколишній світ влаштований як ленінградське підворіття. Все вирішує здатність битися до знемоги. У разі Путіна та Ердоґана до знемоги населення і економіки. У подібних міркувань є один істотний недолік. Турецький президент – це фактично путінське alter ego. Такий же авторитарний лідер, який вважає насильство головним інструментом політики. Такий самий пацан, впевнений, що закони підворіття універсальні», – наголосив журналіст.
Він також зауважив, що піти на поступки Кремлю Ердоґана змусила криза відносин із Заходом, оскільки в очах цивілізованого світу турецький лідер фактично виглядає таким же ізгоєм, як і Путін.
У цілому, на думку експерта, нині все залежить від ступеня готовності Туреччини піти на компроміс: «Чи буде Ердоґан поступатися в тих конфліктних ситуаціях, які і зробили можливою атаку на російський літак? Іншими словами, чи готовий він поступитися тим, що вважає життєвими інтересами Туреччини в Сирії?».
«Конфлікт з Туреччиною, що тривав сім місяців, показав всі недоліки путінської зовнішньої політики. Ну чому, вигукував спересердя російський начальник, Ердоґан не зняв трубку і не подзвонив, якщо у нього були претензії. Путін очевидно був не в курсі, що за кілька днів перед інцидентом з бомбардувальником турки спеціально запрошували в МЗС російського посла, щоб висловити своє невдоволення. Російський лідер вважає міжнародні справи виключно предметом домовленості монархів, яким він себе, безсумнівно, відчуває. Ердоґан – відповідно до нього. І ось тепер весь інший світ, який давно живе в 21-му столітті, буде спостерігати російсько-турецькі дипломатичні ігри в стилі століття 19-го», – підсумував Гольц.

Коментарi

Коментарiв