Нардеп закликав відсторонити від посади главу Нацбанку

206
29 червня народний депутат України Олег Осуховский заявив, що главу НБУ Валерію Гонтареву необхідно допитати й відсторонити від посади у зв’язку з оприлюдненими документами, які свідчать про її причетність до арештованих в «Ощадбанку» засобів наближених екс-президента Віктора Януковича.

112 нагадує, що нещодавно ЗМІ оприлюднили документи, які доводять причетність компанії Гонтаревої «Інвестиційний Капітал Україна» до заарештованих в «Ощадбанку» засобів оточення Януковича.
Зокрема, компанія глави НБУ в листопаді-грудні 2013 року придбала в «Ощадбанку» на біржі «Перспектива» валютні облігації державної позики загальною сумою майже 11 мільярдів гривень. Серед клієнтів, для яких було здійснено купівлю цінних паперів, є низка кіпрських компаній, що є учасниками кримінального провадження, відкритого Генеральною прокуратурою України.
 
У зв’язку з цим Осуховський, який є членом Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції, заявив про необхідність відсторонити главу Національного банку України від виконання своїх посадових обов’язків на період розслідування її причетності до незаконних схем оточення колишнього Президента. 
«Такі серйозні звинувачення повинні бути ретельно розслідувані правоохоронними й антикорупційними органами. І, зрозуміло, в цій справі необхідно допитати Гонтареву. Будь-вища посадова особа в Європі після таких звинувачень і скандалів вже подала би у відставку. У будь-якому випадку, для об’єктивності розслідування потрібно відсторонити главу Нацбанку від виконання обов’язків», − наголосив парламентар.

Коментарi

Коментарiв