Британський референдум – удар по Україні, – експерти

297

Низка експертів проаналізували можливі наслідки британського референдуму про вихід із ЄС для України.

29 червня у Брюсселі завершився саміт Європейського Союзу, під час якого увагу було зосереджено на процедурі виходу Великої Британії з ЄС відповідно до результатів референдуму й долі Угоди про асоціацію між Україною й Євросоюзом. Під час обговорення Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що влада його держави вимагатиме внесення змін до Угоди, проте експерти вважають, що на тлі Brexit питання України відійде на другий план.

Аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко скептично відгукнувся про заяву Рютте: «Чесно кажучи, нині Європейському Союзу не до України і нідерландських застережень щодо Угоди про асоціацію. Лідери країн ЄС обговорюють шок після Brexit. Заяву Рютте я б пов’язував із тим, що через день завершується головування Нідерландів в Євросоюзі. Відповідно, як представник країни, в якій також пройшов референдум, він просто не міг обійти увагою цю тему. Але я б сказав, що його заява повторює те, що вже багато разів звучало після референдуму. Я так розумію, він натякає на додаток до Угоди, що має особливі застереження про те, що ті чи інші вимоги на Нідерланди не поширюються. Інші країни ЄС, думаю, взяли б такий додаток, але європейцям поки фізично не до України, і це питання зависне в повітрі на кілька місяців, а то й років».

Аналогічної думки дотримується науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, який зауважив, що офіційною позицією як України, так і ЄС і збереження тексту Угоди.

«Може обговорюватися висновок додаткового протоколу, який би визначив особливу роль Нідерландів. Але до сих пір ми не почули від цієї країни, які конкретно пропозиції звучатимуть. Для мене не так важливо, в якій формі будуть ці пропозиції. Головне, щоб це давало швидкий «вихід», оскільки перегляд тексту Угоди означає перезапуск всього процесу ратифікації», − цитує Апостроф Сушка.

Коментарi

Коментарiв