Два роки президентства Порошенка: небезпечні маневри біля полю бою

326
У статті для видання New Eastern Europe аналітик Єгор Васильєв проаналізував два роки президентства Петра Порошенка.

Автор нагадує, що 20 лютого 2014 року в самому центру української столиці було застрелено 53 особи, а в цілому під час протестів на Майдані кількість загиблих становила 118 громадян. Тим не менше, навіть після двох років після цих кривавих подій країна не отримала жодних відповідей на питання і щодо цих убивств, і щодо майбутнього держави в цілому.
Чинна влада України, що отримала право керувати країною після Революції гідності, так не спромоглася відповісти на питання народу, хоча обіцяно було досить багато. Зокрема, антитерористичну операцію обіцяли завершити протягом кількох годин, проте вона триває і донині, також обіцяли побороти ухиляння від сплати податків, здійснити ефективну антикорупційну люстрацію, розпочати війну з олігархами і домогтися безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Очевидно, жодну з цих обіцянок не було виконано. 
Васильєв наголосив, що українську економіку, яка вже тривалий час у стані застою, не врятували корупційні схеми й фінансова підтримка від Міжнародного валютного фонду. Тим не менше, аналітик Atlantic Council Андрес Аслунд зауважив, що уряд під керівництвом Арсенія Яценюк зміг запровадити значно більше реформ, ніж будь-які його попередники. Тим не менше, влада програла боротьбу з корупцією, яка завжди була пріоритетом для українців. 
У підсумку аналітик підкреслив, що Президент України Петро Порошенко й новий Прем’єр-міністр Володимир Гройсман протягом свого перебування у владі ризикують повторити рейтинговий антирекорд Президента Віктора Ющенка. Тим не менше, нині актуальним є питання щодо того, чи вдасться Україні здійснити перехід від олігархічного, клановому устрою до дійсно правової та прозорої системи.

Коментарi

Коментарiв