Уряд не вірить в успіх власних реформ, − експерт

240
Генеральний директор Фонду Блейзера Олег Устенко прокоментував прогноз Кабінету Міністрів України щодо курсу гривні й показників економічного росту.

У коментарі 24 Устенко зазначив, що прогноз Кабінету Міністрів щодо курсу гривні й показників економічного росту продемонструвало песимістичне налаштування урядовців щодо власних реформ. 
Проте, за словами фінансиста, прогноз є помірно песимістичним, а також передбачає досить низький рівень росту економіки й подальшу девальвацію гривні.
«Якби Кабмін був на більш оптимістичному боці, він мав би прогнозувати, як мінімум, незначне курсове коливання. Я б не виключав після такої серйозної девальвації, яка була, при умові проведення структурних реформ, прогноз щодо укріплення гривні відносно долара. Якщо припустити, що Україна цього року проводитиме активні структурні реформи, то наступного року вона має показати серйозний економічний ріст. А той прогноз, що передбачений Кабміном, не має ознак цього росту», − констатував Устенко.
Він також підкреслив, що нині Україна застрягла в умовах, коли гривня постійно девальвує, проте це є очевидним порушенням світових тенденцій. Звісно, грошова одиниця може укріплюватися за умови значного притоку валюти до країни, який у свою чергу є можливим не лише за рахунок експортних каналів, але й завдяки залученню прямих іноземних інвестицій. Саме тут, на думку експерта, існує велика небезпека: урядовці не вірять у те, що в Україну можна залучити необхідну кількість інвестицій. 
Більше того, для предметної розмови необхідно бачити опис факторів, завдяки яким прогнозований курс триматиметься на потрібному рівні, оскільки просто говорити про те, що курс буде на рівні 27 чи 28 гривень, абсолютно недостатньо.
«Які є відтоки, які притоки валюти? Основне, на чому вони прогнозують курс, що відтік валюти буде перевищувати притік. А притік валюти може бути значний тільки у випадку, якщо уряд проводить широкомасштабні структурні реформи. Але, схоже, що сам Кабмін займає песимістичну позицію, вважає, що такого притоку валюти не буде. Тому вони і прогнозують навіть не стабільний курс, а такий, що дещо девальвує», − резюмував Устенко.

Коментарi

Коментарiв