Європі вже не до України, − політолог

209
Політолог Сергій Таран висловив думку, що після британського референдуму ЄС зосередиться на власних проблемах, тому йому буде не до України.

За словами Тарана, головним наслідком Brexit для України буде те, що нині Європейського Союзу доведеться зосередити увагу на власних проблемах, тому тепер йому просто фізично не вистачатиме часу на нашу державу. 
«Тим не менш, інших суттєвих наслідків я не очікую. Наприклад, з питання лібералізації візового режиму вже прийняте принципове політичне рішення. Більш того, Британія не є учасницею Шенгенської зони, тому візове питання і Brexit між собою ніяк не пов’язані. Єдине – для нас буде мало часу», – зауважив у статті для Нового времени політолог.
Також, на його думку, віднині зросте роль НАТО, оскільки Організація продовжує об’єднувати й розширюватися, а її сила є індикатором реальних бажань лідерів західних держав. Вони можуть зважитися на певні популістські кроки, обговорювати скасування санкцій з Російської Федерації, проте ніхто не погодиться на поступки щодо безпеки. Зокрема, серйозним показником є вступ балканських країн до Альянсу, оскільки саме Балкани тривалий час були останнім оплотом Кремля в Європі. 
«Крім того, не потрібно забувати, що з виходом Британії з ЄС стіна на місці Ла-Маншу не з’явиться. Економічні та політичні зв’язки Британії з іншими країнами нікуди не зникнуть. Вона була і залишається нашим активним союзником, і співпраця між двома країнами продовжиться. Відзначу також, що на ЄС впливають і ті країни, які не є його членами – США, наприклад. Британія також буде політично впливати на рішення Євросоюзу, зокрема, і з українських питань», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв