США планують посилити військове співробітництво з Росією

210
Адміністрація Президента США Барака Обами запропонувала РФ нову угоду щодо питань конфлікту в Сирії, аби поглибити військове співробітництво між двома державами в боротьбі з тероризмом.

Washington Post інформує, що двостороння угода передбачає своєрідний обмін. Американський лідер сподівається, що Російська Федерація змусить армію Президента Сирії Башара Асада припинити завдавання ударів по повстанцях.
Російська сторона отримала текст угоди, запропонованої США, 27 червня. Метою документа є об’єднання зусиль з РФ, обмін координатами цілей і спільне координування розширеної кампанії бомбардування терористичного угруповання «Джебхат ан-Нусра», що веде боротьбу проти військових сирійського Президента. 
У свою чергу Кремль повинен погодитися здійснювати тиск на режим Асада з метою зупинити бомбардування низки сирійських повстанських груп, які Сполучені Штати Америки визнали не терористичними. 
Підкреслимо, міністр оборони США Ештон Картер виступи проти цього плану, проте, врешті-решт, він був змушений погодитися з резолюцією Обами. У цілому чимало американських чиновників визнали план Президента помилкою, на що є низка причин.
«Один великий недолік в очевидному: у Москви немає наміру чинити сильний тиск на Асада»,  − підкреслив колишній Посол США в Сирії Роберт Форд.
Крім того, противники плану висловили сумніву у тому, що російські війська зможуть відрізнити терористів «Джебхат ан-Нусра від інших повстанських угруповань. Для Кремля ця угода стосується не лише Сирії – Президент РФ Владімір Путін може розцінити це посилення співробітництва як знак визнання важливості його держави та зменшення ізоляції Росії у зв’язку з агресією щодо України. Саме тому міністр оборони США і виступив проти угоди.

Коментарi

Коментарiв