Україна повинна відмовитися від купівлі газу в ЄС і Росії, – Яценюк

164
Колишній Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виступу на засідання Atlantic Council в рамках візиту до США заявив, що держава повинна відмовитися від закупівлі газу і в Росії, і в Євросоюзу.

«Очікую, що в десятирічній перспективі Україна буде повністю енергетично незалежною. І ми не купимо жодного кубометра природного газу – ні в Росії, ні в Європі», – цитує Лівий берег екс-главу українського уряду.
Яценюк зауважив, що його уряду вдалося «прибрати всіх посередників, вампірів, які сиділи в «Нафтогазі» – повністю змінити систему державного управління цією компанією і значно зменшити її дефіцит. 
Він також нагадав, що завдяки відкритим торгам Україні вдалося підписати низку прямих угод про постання блакитного палива з компаніями, які базуються в Європейському Союзі. Крім того, протягом минулого року державі вдалося скоротити споживання газу аж на 20%. 
Екс-глава Кабінету Міністрів також зазначив, що нагадав, що в Україні було впроваджено ринкові тарифи ЖКГ, а також запроваджено широку систему субсидій для громадян, які потребують державної підтримки.
«7 мільйонів українських домогосподарств отримали прямі субсидії від держави. Якщо вони платять більш ніж 10% свого доходу за послуги ЖКГ, держава покриває залишок», – підкреслив Яценюк.
Додамо, фактично цей виступ став першою гучною появою Яценюка на публіці після нещодавньої відставки, хоча він і не припиняв займатися політичною діяльністю, зокрема в рамках так званої «Стратегічної вісімки».

Коментарi

Коментарiв