Експерти оцінили шанси Порошенка на переобрання

247
Низка експертів оцінили заяву глави «БПП» Ігоря Гриніва про намір чинного Президента України Петра Порошенка йти на другий термін.

В інтерв’ю Радіо Свобода політолог Андрій Єрмолаєв зауважив, що команда чинного українського Президента вже розпочала готуватися до наступних президентських виборів, оскільки нині держава опинилася у складних політичних умовах – коаліція досі слабка, тому не можна відкидати можливості дочасних парламентських чи президентських виборів. 
«Питання в іншому: йдеться про повноцінний другий термін чи про спробу упередити спробу дочасної президентської кампанії. Я не виключаю, що в умовах осінньої хвилі політичної кризи і фактичної підготовки до дочасної парламентської кампанії, Президент Порошенко буде вимушений готуватися до дочасних президентських виборів», – зазначив експерт.
На його думку, Порошенка майже не має шансів удруге стати Президентом, тому всі його намагання змінити гасло і стратегію вже марні: «2014 року Порошенко переміг як колективний феномен: широкого компромісу еліт, у тому числі й опозиційних, та як певний фантом суспільних очікувань, який вдало відтіняли радикальніші лідери. Зараз Порошенко перестав бути як фігурою компромісу еліт, так і соціального консенсусу. І жодні гасла йому не допоможуть».
Іншої думки дотримується експерт з питань інформаційної безпеки Лідія Смола, яка вважає, що Порошенко має цілком реальна шанси на переобрання, проте для досягнення цієї мети йому доведеться змінити пріоритети і гасла, оскільки українці не побачили «життя по-новому», як це раніше обіцяв глава держави.
«Звісно, президентським політтехнологам треба шукати нові гасла. Проте, якщо якихось переконливих дій та результатів до кінця першого терміну повноважень він не продемонструє, то шанси його – попри чудову англійську та ораторські вміння – вкрай малі», – підкреслила фахівець.
За словами російського політичного експерта Павло Мезерін, Порошенко має дуже високі шанси на отримання посади Президента вдруге. Він зауважив, що друге призначення Порошенка технологічно нагадуватиме переобрання Леоніда Кучми 1999 року. Різниця буде в тому, що Порошенку у другому турі доведеться боротися не з комуністом, а з висуванцем від «Опозиційного блоку».
«Представника «Опозиційного блоку виведуть у другий тур шляхом складної політичної гри. Але за умов відсутності голосів Криму і більшої частини Донбасу він гарантовано програє. Нині Петро Порошенко веде дуже складну багатоходову політичну гру», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв