Журналіст спрогнозував «холодну війну» через Україну

180
Низка журналістів спрогнозували, що після саміту НАТО між Заходом і Росією може розпочатися нова «холодна війна» у зв’язку з ситуацією в Україні. 

У статті для Апострофа Тетяна Шпайхер нагадала, що на 8-9 липня 2016 року заплановано Варшавський саміт НАТО, напередодні якого між Альянсом і Російською Федерацією зростає напруга у зв’язку з подіями в Україні. Фактично, це може спричинити чергову гонку озброєнь і «холодну війну». Західна преса озвучила вже чимало рекомендацій для НАТО, зокрема, визнати анексію Кримського півострова, переконати українську владу надати окупованим територіям Донбасу ширшу автономію чи активніше захищати безпеку чорноморських держав від російської агресії.
Австрійський журналіст Буркхард Бішоф у статті «Страхи сусідів перед путінською мачо-Росією» спрогнозував, що після Варшавського саміту НАТО світ чекає нова гонка озброєнь. 
«Вже давно атмосфера між Росією і Заходом отруєна, і навіть якщо соціал-демократи, особливо німецькі, а також ліві і праві популісти по всій Європі не хочуть цього визнавати, східні держави НАТО − Естонія, Латвія, Литва, Польща та Румунія − дійсно відчувають страх перед путінською мачо-Росією. Тривожні настрої ростуть і у Фінляндії та Швеції, де все активніше замислюються про можливу подачу заявки на вступ до Альянсу. Природно, ці країни не діляться своїми страхами перед прихильниками Путіна, котрі вже скрізь розплодилися», − зауважив Бішоф.
На думку Посла США в Росії Джона Теффта, одним із основних завдань майбутнього саміту є саме обговорення захисту від РФ: «Думаю, важливо розглядати цей саміт у контексті. А контекст такий, що кілька років тому Росія здійснила агресію проти України. І відтоді НАТО є відповіддю на це. НАТО − це оборонний союз. Я повторюю це скрізь у Росії, де я буваю. НАТО − не наступальна організація. Все, що робить НАТО нині, − вона готується захистити членів союзу», − наголосив дипломат.
Аргентинський журналіст Феліпе де ла Бальсе зазначив, що у зв’язку з ситуацією в Україні світ уже давно опинився на порозі «холодної війни: «Криза останніх трьох років в Україні загострила дипломатичні та економічні відносини між Росією та Заходом до такої міри, що ще трохи залишилося до повного розриву. Вперше після закінчення «холодної війни» відносини дали таку глибоку геополітичну тріщину, що це загрожує стабільності й миру на всьому європейському континенті».

Коментарi

Коментарiв