Кремль може створити новий план колонізації України

176
Політолог Віктор Каспрук проаналізував помилки Президента РФ Владіміра Путіна, що не дозволили йому втілити в життя план швидкого захоплення України, у зв’язку з чим він може почати створення нової концепції.

У статті для Радіо Свобода експерт зауважив, що російська операція «Новороссия» не принесла Кремлю бажаних результатів, проте Путін не відмовиться через це від плану щодо України, а, скоріше за все, розпочне розробку ново концепції колонізації української держави.
На думку Каспрука, першою помилкою Президента РФ було намагання разом із російською мовою нав’язати українцям «неприховану реакційну суміш із російського шовінізму, ненависті до Заходу та інше мракобісся».
«Це стало його стратегічною помилкою, тому що в сучасному світі на таку «наживку» може повестися тільки найбільш зомбована і неосвічена частина населення, і то за умови попередньої багаторічної монопольної пропаганди подібних «брендів», – зауважив політолог.
Другим масштабним прорахунком Путіна була анексія Криму, що Каспрук вважає однією з основних причин провалу Кремля на українському напрямку: «І тут просто якась містика. Як міст через Дудергофський канал у Санкт-Петербурзі буде нездоланним бар’єром для Рамзана Кадирова, так і Крим, невеликий за географічними мірками півострів, стане цвяхом в «політичну труну Путіна» – в якого цих островів і півостровів сотні. Путін спіткнувся об Крим, і з цього моменту політична кар’єра цього чекістського «везунчика» нездоланно покотилася вниз».
Третя помилка російського лідера полягає в тому, що він не врахував відсутність кваліфікованих керівників і виконавців для реалізації наміченої концепції. Більше того, сам план силового поширення «русского мира» на інші держави був провальним від самого його задуму.
«Четвертим прорахунком Путіна було те, що хоча Росія довго і старанно готувалася до аншлюсу України, але діяла вона на «авось». Можливо, що зовнішня розвідка доповідала йому, що українці тільки і мріють, щоб знову потрапити під контроль Москви. Тому потрібно лише силою захопити Крим і Донбас, а далі спрацює «ефект доміно», і всі інші українські області просто таки проситимуться увійти до складу Російської Федерації», − зазначив експерт.
П’ятою помилкою глави РФ була довіра своїм наближеним у ситуації, коли вони нав’язали йому віртуальну реальність, яка видавалася йому комфортною: «У цій «віртуальній реальності» Путін був геополітичним «Термінатором», з силою і м’язами Арнольда Шварценеггера у молоді роки. Там він диктував свою волю всьому світові. А розслаблені європейські лідери (заражені вірусом «шрьодерства»), стояли у чергу перед ним, щоб показати свою відданість і лояльність».
Наступним прорахунком Путіна стала сліпа віра радянській пропаганді, відповідно до якої України і українців як нації взагалі ніколи не було: «Тому він вважає, що територія, яка чомусь прагне називатися Україною, заселена «малороссами», або «южными русскими». І що в дійсності українці і росіяни – один народ. А тут цей політичний трафарет виявився повною фікцією».

Коментарi

Коментарiв