Путін майстерно маніпулює західними політиками, − політолог

147
Російський політолог Андрій Піонтковський прокоментував намагання Президента РФ Владіміра Путіна використовувати честолюбство Заходу у своїх інтересах.

«Маю велику надію, що ситуація навколо Мінських домовленостей не буде форсовано розвиватися, оскільки те, що ми зараз спостерігаємо, − це тиск на Україну з боку її західних партнерів − США, Франції і Німеччини. Мета такого тиску − продавити «завершення» мінського процесу і принести цим державам лаври миротворців», − зазначив у статті для Апострофа політолог.
За його словами, подібне прагнення честолюбних західних політиків майстерно використовує Путін. Він намагається за допомогою Заходу протягнути свою інтерпретацію Мінських домовленостей, яка є надзвичайно небезпечною для України. Мета Путіна, на думку експерта, зберігши російську військову присутність на Донбасі і контроль над українським кордоном, «заштовхнути ракову пухлину Лугандонії в політичне поле України, блокувавши тим самим європейський вектор розвитку країни».
Він також висловив упевненість, що українська влада і населення усвідомлюють, що насправді відбувається, тому не спокусяться дешевою ілюзією «відновлення територіальної цілісності держави». 
«Я уважно стежу за дискусією, яка нині триває в Україні. Низка політиків, аналітиків і публіцистів трактують в досить оптимістичному дусі намічений процес, саме з точки зору «відновлення територіальної цілісності». Але повторюся, йдеться про легалізацію військових злочинців і впровадження їх під захистом російської зброї в політичну мережу України», − наголосив Піонтковський.
«Складається враження, що тиск західних лідерів якоюсь мірою спрацьовує. Але Україна є суверенною державою, в якій є свій парламент і існує громадянське суспільство. І, при всій повазі до Заходу і будь-яких підписаних із ним паперів, ніякі угоди не можуть бути пріоритетом над Конституцією. Це суверенне право України − змінювати чи ні свою Конституцію − і ніякі підписані виконавчою владою угоди не зобов’язують українську державу вносити зміни в свій Основний закон», − підкреслив політолог.

Коментарi

Коментарiв