Героїчні вчинки Савченко гаснутимуть після кожної сказаної дурниці, − експерт

240
Кандидат політичних наук Віктор Андрусів пояснив, чому нещодавно звільненій з російського ув’язнення нардепу Надії Савченко не варто йти в політику.

«Сьогодні Савченко − наш образ і символ водночас. Боротися в нерівних умовах без, здавалося б, жодних шансів на успіх, залишатися незламною − все це Україна сьогодні. Так нас бачить світ, таким десь і є сьогодні наш народ. І ось вона повертається. Тріумф, радість, перемога і… перед нами постає живий творець одного з найважливіших наших символів: погано врівноважена та політично некомпетентна жінка. Вона усвідомлює свій вплив і свою вагу в суспільстві як символу, але її діяльність не спрямована на його збереження. Вона хоче використати це, обміняти на політичний капітал. Вона щиро вірить, що зможе краще, ніж інші політики, і робить політичні помилки одна за одною. Вона щиро не розуміє, що в політиці суб’єктами можуть бути тільки групи, а поодинокі політики завжди будуть об’єктами і інструментами чужих інтересів. Та за цим всім стоїть її героїчний вчинок, який буде гаснути з кожною новою сказаною дурницею, з кожним новим політичним союзником», − написав у своєму Facebook Андрусів.
За його словами, в цьому і є трагедія нашої модерної нації, оскільки люди, які чогось досягнули, стали суспільними символами, прагнуть обміняти свій символічний капітал на політику, проте саме так знищують себе і власні здобутки. 
«Вони не розуміють, що символ не належить його творцю, а належить нації; що символ має історичне значення для майбутніх поколінь, що символ утверджує нашу націю. Успішні спортсмени, співаки, воїни АТО навряд чи можуть стати успішними політиками. Не тому, що це не їхнє, а тому, що політики рідко стають успішними за життя. Справжній політичний успіх може прийти тільки після відходу політика від влади. Але нація не утверджується виключно через політику, вона утверджується через вчинки, подвиги героїв в її ім’я, які в політиці перетворюються всього лише на інструмент взаємного протистояння та дискредитації», − зауважив експерт.
«Путін не боїться Порошенка, Парубія, українських олігархів і т. д. Єдине чого він боїться − нових українських символів. Бо перемогти українських політиків можна однієї військовою операцією, а для перемоги над українськими символами підуть десятки років без жодної впевненості в успішності затіяного. Тому самознищення модерних українських символів є загрозою для нашого виживання не тільки в сучасному, а й в майбутньому», − підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв